Operacja równoczesna zaćmy i jaskry

Zaćma i jaskra to dwie najpowszechniejsze choroby oczu. Najczęściej dotykają ludzi starszych, jednak w grupie chorych znajdują się również dzieci, nawet noworodki. Te dwa schorzenia często współistnieją ze sobą, powodując szereg dolegliwości zaburzających widzenie, a tym samym również codzienne funkcjonowanie.

Wydłużenie średniej długości życia i postępujący proces starzenia się społeczeństwa sprawiają, że pacjentów z zaćmą i jaskrą z każdym rokiem przybywa. Z myślą o osobach borykających się z tymi dwiema chorobami opracowano fakotrabekulektomię – technikę operacyjną umożliwiającą jednoczesne leczenie jaskry i usuwanie zaćmy.

Możemy Ci pomóc

Operacja zaćmy przy jaskrze – korzyści dla pacjenta

Poprawa jakości widzenia.
Jednorazowy okres rekonwalescencji
Zahamowanie progresji jaskry dzięki zmniejszeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego.
Mniejsze obciążenie lekami stosowanymi w leczeniu jaskry.
Jaskra i zaćma jednocześnie: jak przebiega operacja?

Operacja równoczesna zaćmy i jaskry (fakotrabekulektomia) polega na przeprowadzeniu dwóch zabiegów podczas jednej procedury:

  • fakoemulsyfikacji – laserowego usunięcia zmętniałej soczewki i zastąpienia jej sztuczną;
  • trabekulektomii – zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego poprzez utworzenie nowej drogi odpływu wody z komory przedniej do przestrzeni podspojówkowej.

 

Operacja zaćmy przy jaskrze jest obarczona niewielkim ryzykiem. Zabieg przeprowadzany jest w ramach „chirurgii jednego dnia”.

Umów się na konsultację

Nie odkładaj planów na później – już dzisiaj zapisz się na konsultację z naszymi specjalistami. Podczas wizyty lekarz odpowie na wszystkie pytania i przedstawi najkorzystniejszy plan zabiegowy.

    Zapisz się na konsultację

    Nie czekaj – już dzisiaj zapisz się na konsultację i zaplanuj zabieg, dzięki któremu odzyskasz dobrostan fizyczny oraz psychiczny.

    Kazimierza Króla 39, 04-854 Warszawa