Poznaj szpital EvaClinic

Większości z nas leczenie szpitalne kojarzy się z czekaniem, uciążliwymi procedurami, pośpiechem. W EvaClinic robimy wszystko, by pobyt na oddziale trwał tyle, ile jest to konieczne i był jak najbardziej komfortowy. 

Klimatyzacja, nawiewy laminarne na salach operacyjnych, odrębne ścieżki komunikacyjne oraz inne nowoczesne rozwiązania - wszystko to gwarantuje maksymalną sterylność i higienę naszego oddziału. 

 

Sala operacyjna

Blok operacyjny wyposażony jest zgodnie z najwyższymi wymaganiami technicznymi i sanitarnymi. Wyposażenie sali operacyjnej, to urządzenia najnowszej generacji sprawdzone 
i rekomendowane przez uznanych specjalistów. 

Spełniają one najwyższe światowe standardy obowiązujące w chirurgii.
Dzięki temu w naszej klinice można przeprowadzać najbardziej skomplikowane zabiegi.
Pozwalają na to m.in. wielopozycyjny stół operacyjny, sprzęt 
do laparoskopii i endoskopii, aparatura do znieczulenia ogólnego i monitorowania funkcji życiowych oraz pracy poszczególnych narządów,
a także systemy do dezynfekcji 
i sterylizacji.

W momencie zakończenia operacji lekarz anestezjolog wybudza pacjenta, dokonuje oceny stanu ogólnego, biorąc pod uwagę stan układów krążenia, oddechowego oraz nerwowego
i podejmuje decyzję co do dalszej opieki. Możliwe są dwie drogi postępowania: przewiezienie do pokoju VIP lub na salę pooperacyjną.

 

Sala pooperacyjna

To miejsce, do którego Pacjenci trafiają tuż po zabiegu. Posiadamy pięć łóżek, a każdy Pacjent pozostaje pod stałą opieką lekarza tak długo jak jest to konieczne. 

Pacjent znajduje się tu pod wzmożoną opieką pielęgniarską i lekarską w pierwszych godzinach
po zakończonej operacji. Oznacza to, że przez cały czas jego pobytu na tej sali kontrolowane są podstawowe czynności życiowe, takie jak tętno, oddech czy ciśnienie tętnicze. Kontroli parametrów życiowych dokonuje się za pomocą specjalnych urządzeń pod stałą kontrolą pielęgniarki anestezjologicznej. Długość pobytu na sali pooperacyjnej uzależniona jest od decyzji lekarza anestezjologa. 

Oddział szpitalny został także wyposażony 
w najnowocześniejszy sprzęt do rejestrowania funkcji życiowych i reanimacji

 

Gabinet zabiegowy

W naszym gabinecie zabiegowym znajduje się wszystko,
co jest niezbędne do przeprowadzenia drobnych zabiegów chirurgicznych, nie wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu zabiegowego oraz urządzeń monitorujących,
jaki znajduje się na sali operacyjnej. 

 

 

Pokoje pobytowe

Dokładamy wszelkich starań, by do minimum skrócić czas pobytu pacjenta w klinice. Jeśli jednak stan zdrowia wymaga pozostania pod opieką naszych specjalistów dłużej niż kilka godzin, albo takie jest życzenie pacjenta, oddajemy do dyspozycji dwa jasne, przestronne, przyjemnie urządzone pokoje.

W naszym szpitalu możesz zdecydować się na pokój jedno- lub dwuosobowy. Każdy z nich jest klasy VIP: starannie zaplanowany i przemyślany wystrój sprawia, że pacjenci szybciej odzyskują siły i czują się jak w domu. W każdym pokoju znajduje się duża łazienka, stół i krzesła. Jest również dostęp do WIFI.

Regulowane łóżka, specjalnie dobrane materace oraz pościel doskonałej jakości, pozwolą na komfortowy wypoczynek po każdym zabiegu. Wszystkie materiały, które mają kontakt z ciałem pacjenta mają certyfikat najwyższej jakości i bezpieczeństwa, są również hipoalergiczne. 

Czeka Cię operacja w znieczuleniu? 
Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać.

Przygotowanie do zabiegu                             Co zabrać do szpitala